Kurucumuz 1  -

     Hasan Hüseyin Özdemir, 1960 yılında Malatya/Arguvan da doğmuştur. Dönemin koşulları ve maddi imkansızlıklardan dolayı ilkokul 5. Sınıfa kadar okuyabilmiştir. 1974 yılında bölgede ki yetersiz iş koşulları nedeniyle İstanbul’a gitmiştir. İlk ticari faaliyetine el arabasıyla tane salatalık ve karpuz satarak başlamıştır. Okuma heyecanının yarım kalması nedeniyle bu süre zarfında seyyar satıcılık yapıp aynı zaman da geceleri elektrik kursuna katılarak bir meslek edinmiştir. Sırasıyla çıraklık, kalfalık ve son olarak 1985 yılında Milli Eğitim Bakanlığınca verilmiş ustalık belgesini almıştır. 1985 yılının ortalarında köyüne dönmüş ve kendi köyü başta olmak üzere civar bütün köylerin elektrik tesisatlarını düzenlemiştir. Gelecek kaygısı yaşadığı için 1987 yılında eşi ve çocuklarını alarak Ankara’ya gelmiştir.

     İlk Halı mağazasını Esat caddesi üzerinde açmış ve mağazacılık sektörüne geçiş yapmıştır. Zaman içerisinde markaların oluşmasıyla Saray Halı ve Koyunlu Halının bayiliklerini almış, daha sonra Karaca Halı’nın İç Anadolu Bölge toptancılığını yapmıştır. Halı sektöründe güncel markaları hep takip etmiş, son olarak Dünyanın en büyük halı üreticisi olan Merinos Halının bayiliğini bünyesine katmıştır.

     Ticari hayatında hep ileriyi gören ve dürüstlük ilkesinden şaşmayan yapısıyla çevresinde sevilen, sayılan ve örnek teşkil eden bir insan olmayı başarmıştır. Kurucumuz Hasan Hüseyin ÖZDEMİR ticari hayatına aynı ilke ve dürüstlükle devam etmektedir.